کدخبر: 19 | سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

خوشبختانه رویکرد رسانه‌ای استان به سمت نقد منصفانه است

خوشبختانه رویکرد رسانه‌ای استان به سمت نقد منصفانه است

شهردار همدان ضمن بیان اینکه خوشبختانه رویکرد رسانه استان، به سمت نقد منصفانه‌ است، گفت: تعداد افرادی که مغرضانه برخورد می‌کنند اندک است و در همه گروه‌ها از این قبیل افراد وجود دارند.

عباس صوفی در جلسه روز گذشته با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان ضمن تاکید بر اینکه سبک و سیاق مجموعه شهرداری همواره تعامل با اهالی رسانه است، اذعان کرد: این را حق رسانه می‌دانیم که سوال بپرسد و تحلیل کند، ما نیز در کنار اهالی رسانه هستیم و به آن‌ها کمک می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اطلاع‌رسانی بعضی مواقع در حق شهرداری اجحاف شده است، گفت: برخی مواقع مواردی مطرح می‌شود که صرفاً بر اساس پردازش ذهنی اشخاص بوده و پایه و اساس واقعی ندارند.

شهردار همدان افزود: در این دو سه سال اخیر با وجود مشکلات اقتصادی، همواره تلاش ما در جهت پیشرفت بیشتر شهر بوده است، برنامه پنج ساله شهرداری نیز بدین منظور تدوین شده است.

صوفی با بیان اینکه شهرداری ارتباط خوبی با رسانه‌ها دارد، اذعان کرد: همواره به مدیران مناطق نیز توصیه کردیم با اهالی رسانه تعامل موثر برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه همیشه سعی مجموعه شهرداری بر شفاف‌سازی بوده است، عنوان کرد: در ماجرای آسیب وارده به پل، عده‌ای مغرضانه برخورد کردند، سوالاتی را مطرح کردند اما قبل از گرفتن پاسخ، به خاطر بی‌سوادی رسانه‌ای، بدون در نظر گرفتن انصاف، جواب را بر اساس ذهنیات خود بیان کردند.

شهردار همدان ضمن بیان اینکه خوشبختانه رویکرد رسانه استان، به سمت نقد منصفانه‌ است، گفت: تعداد افرادی که مغرضانه برخورد می‌کنند اندک است و در همه گروه‌ها از این قبیل افراد وجود دارند.

صوفی در پایان اذعان کرد: آمادگی داریم هر کمکی که در جهت تقویت رسانه‌های استان باشد، انجام دهیم، برای مکان انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان نیز همکاری لازم صورت می‌گیرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان ضمن بیان اینکه یکی از اولویت‌های انجمن صنفی حمایت اقتصادی و معیشتی از اصحاب رسانه است، عنوان کرد: فعالان رسانه به دلیل مشکلات اقتصادی، امیدی به آینده شغلی خویش ندارند و بعضاً به عنوان شغل دوم به آن نگاه می‌کنند، این یک معضل است و باعث کاهش کیفیت کار آنان خواهد شد.

مسعود پورصالحی در ادامه با تاکید بر جایگاه رسانه اظهار کرد: رسانه رکن چهارم دموکراسی بوده و بازویی توانمند برای توسعه کشور است، لذا حمایت از اهالی رسانه همواره باید در رأس توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات رسانه و اصحاب آن می‌بایست در سطح کشوری بررسی و رفع شوند، گفت: متاسفانه قبلاً در سیاست‌های کشوری حوزه رسانه، اهالی رسانه‌های استانی دخیل نبودند، اما اینک با وجود انجمن صنفی، می‌توانیم در تشکل‌های مختلف کشوری نماینده داشته باشیم و در تصمیم‌گیری‌ها دخیل بوده و در سرنوشت رسانه‌ها تاثیر بگذاریم.

رئیس انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان با اشاره به اینکه نیروی انسانی سرمایه هر مجموعه‌ای است، بیان کرد: یکی از اولویت‌های دیگر انجمن صنفی آموزش نیروهای انسانی حوزه رسانه است، بدین منظور دوره‌های مختلف آموزشی برگزار خواهد شد.

پورصالحی در پایان گفت: انجمن صنفی سازمان مردم نهاد است و وابستگی مالی به جایی ندارد، لذا از شهرداری انتظار حمایت داریم.

در ادامه جلسه دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان ضمن اشاره به اینکه یک سال از تاسیس این انجمن می‌گذرد، اذعان کرد: نیاز به یک تشکل برای هدایت بهتر فعالیت‌های رسانه‌ای استان احساس می‌شد.

زهره پوروهابی با بیان اینکه اعضای هیئت مدیره به وسیله انتخابات هر سه سال یکبار از میان مدیران رسانه‌های استان انتخاب می‌شوند، افزود: انجمن صنفی موجب می‌شود، مدیران رسانه نیز در کنار مدیران دستگاه‌های دولتی دیده شوند.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه این تشکل می‌تواند حلقه مفقوده ارتباط مدیران رسانه‌ها و مدیران دستگاه‌های دولتی باشد، عنوان کرد: مدیران دولتی باید به مدیران رسانه‌های استان به عنوان مشاور رسانه‌ای نگاه کنند.

دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان ضمن بیان اینکه انجمن صنفی مانند دستگاه‌های دولتی ردیف بودجه ندارد و سازمانی مردم‌نهاد است، گفت: با هم‌افزایی مدیران رسانه‌های استان درصدد هستیم، حمایت خدماتی و رفاهی برای فعالان رسانه فراهم کنیم.

پوروهابی در ادامه افزود: در نخستین گام، با 120 صنف مختلف هماهنگی صورت گرفت، تا اصحاب رسانه‌ با ارائه کارت تخفیف بتوانند از خدمات با تخفیف استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه انجمن صنفی برای ساماندهی و نیز ارائه بهتر خدمات سایتی را در ایجاد کرده است، بیان کرد: از ابتدای دهه فجر امسال تا به امروز، 40 رسانه و 150 نفر از اعضای آن‌ها از کل استان همدان در این سایت ثبت نام کرده و سازماندهی شده‌اند.

دبیر انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان در پایان گفت: در نظر داریم سال آینده، نخستین دوره جایزه سال رسانه غرب کشور را در استان همدان برگزار کنیم.

در ادامه عضو هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان با اشاره به اینکه هدف از ایجاد این انجمن، تعامل و هم‌افزایی بیشتر میان رسانه‌های استان و دستگاه‌های دولتی استان است، گفت: تعامل خوبی میان انجمن صنفی و خانه مطبوعات وجود دارد.

حمدالله چاروسائی در ادامه ضمن اشاره به اینکه برای توسعه بیشتر انجمن خواستار هم‌فکری مدیران دستگاه‌های دولتی هستیم، افزود: انجمن صنفی برای ارائه بهتر خدمات خود نیاز به یک مکان دارد.

وی درادامه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند به طور ویژه یاریگر مدیریت شهری باشند.

مدیر رفاهی و پشتیبانی انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان نیز ضمن اشاره به اینکه نخستین سفر اعضای انجمن صنفی با حضور 44 نفر و به صورت تقسیطی به شهر مشهد برگزار شد، اذعان کرد: این سفر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت.

فرشید گلمحمدی در ادامه با بیان لزوم تقویت خدمات رفاهی فعالان رسانه گفت: امیدواریم با حمایت شهرداری خدمات رفاهی بیشتری به اعضا ارائه شود.

در ادامه جلسه اعضای دیگر هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران رسانه‌های استان همدان از جمله مسعود جواندل، حمید سپهری معین، علیرضا معتمدزاده و فاطمه اعظمی خواستار تعامل بیشتر دستگاه‌های دولتی با رسانه‌ها و استمرار حمایت‌ها آن‌ها شدند.


نظرات بازدیدکنندگان

*
*
*
کد امنیتی